naše služby Fólie na okna budov

Okenní fólie vylepšují vlastnosti stávajícího zasklení. Instalujeme je na okna bytů, domů, kanceláří, prosklené terasy a a balkony, zimní terasy a na výlohy obchodů.

Jakou fólii hledáte?

Pokud si nevíte rady, jakou fólie vybrat, můžete nám rovnou zavolat. My vám poradíme a vybereme tu nejvhodnější.

Proti teplu

Proti teplu

Protisluneční fólie můžeme vybrat ze 2 typů.

  1. Ty přes které je vidět do místnosti - nano fólie
  2. Ty, které vytvoří na skle zrcadlový efekt - zrcadlové

Instalují se nejčastěji z venkovní strany okna, některé i z vnitřní. S tím vám ale poradíme.

Protisluneční zrcadlové Protisluneční NANO fólie
Ochrana před slunečním teplem až 80 % až 61 %
Ochrana před UV zářením 99 % 99 %
Zajištění soukromí ano ne
Zpevní sklo ano ano

Zrcadlové fólie vytvoří na skle zrcadlový efekt, který vám zajistí soukromí v bytě, kanceláři. Vy přitom vidíte přes fólii pěkně ven. Tento efekt funguje ale pouze přes den, kdy je venku více světla v místnosti. Večer se musí použít žaluzie nebo jiné zastínění.

Platí také, že čím tmavěší fólie je, tím víc na okně vytvoří zrcadlový efekt, zároveň ale ubere
více denního světla v místnosti. NANO fólie máme v různých propustnostech světla, okno tedy lehce zabarví, ale zůstane průhledné z obou stran. Tato fólie ubere minimum denního světla.

Bezpečnost a ochrana

Tyto fólie se vyrábí v různých tloušťkách, jsou vždy čiré a zadrží 99 % škodlivého UV záření. Jsou vhodné jako ochrana před pořezáním od střepů z rozbitého skla nebo i jako ochrana proti vniknutí zlodějů nebo např. dlažební kostky do objektu přes prosklenou plochu.

Fólie jsou hygienicky nezávadné s atestem 2B2 - požadováno ve výrobních provozech. Ty nejodolnější mají atest P2A - požadují pojišťovny při zabezpečení objektu. U výše zmíněných fólií instalace probíhá vždy z interierové strany.

Existuje i exteriérová ochranná fólie vhodná např. na střešní okna jako ochrana před kroupy nebo na výlohy jako ochrana před vandalismem - poškrábání skla, grafitti.

Soukromí

Mléčná fólie - nejvhodnější pro zajištění úplného soukromí ve dne i v noci. Na skle vytvoří efekt pískovaného skla - mléčné bílé zabarvení. Zadrží 99 % škodlivého UV záření a propustí 70 % denního světla. Instaluje se vždy z vnitřní strany, tím i zpevní sklo.

Únik tepla z bytu

Tento problém částečně vyřeší tepelně-izolační fólie. Instaluje se vždy na vnitřní stranu okna, tím vám zpevní sklo a zadrží 25 % tepla unikajícího z bytu ven přes prosklenou plochu. V podstatě nahradí 1 vrstvu skla, ze dvojskel udělá trojsklo.

Na skle vytvoří jen lehké zabarvení, propustí 60 % denního světla. Zadrží také 45 % slunečního tepla a 99 % škodlivého UV záření. Díky zadržení unikajícího tepla umí tato fólie i omezit rosení skla.

Kolik to stojí a jak to funguje?

Pro cenovou nabídku nám prosím zavolejte nebo napište. Potřebujeme zjistit, jaká fólie je pro vás vhodná, rozměry skel kvůli prořezu fólie a kde se bude instalace provádět. Poté vám zakázku nezávazně naceníme. V ceně bude zahrnuta práce, materiál a doprava. Sdělíme vám i záruku na práci a materiál.

Pokud se vám bude cena líbit, dohodneme se na termínu, řekneme si jak dlouho instalace potrvá a jak je potřeba okna připravit. Zpravidla požadujeme jen zajistit přístup k oknu - oddělat květináče, nábytek. Okna si myjeme a čistíme sami, takto vám je i po dokončené práci předáme.